This slideshow requires JavaScript.

Спілка громадських організацій «Молодіжна Платформа» (СГО «Молодіжна Платформа») – незалежне об’єднання громадських організацій Волині, що діє з метою спільних злагоджених скоординованих дій молодіжного крила громадськості


Луцька міська спілка громадських організацій «Молодіжна Платформа» зареєстрована юридично, як громадська організація 28 грудня 2013 року, хоча існувала із 2011 року як неформальне середовища для комунікації та координації організацій Волинської області. У 2011 році у Луцьку було укладено договір про створення спілки громадських організацій Луцька та Волині під назвою «Молодіжна Платформа» між п’ятьма громадськими організаціями. До складу якої увійшли організації мистецького, правового, націоналістичного, та культурного напрямів. На початку 2013 року до спілки громадських організацій вже входило 16 організацій Луцька та Волині.

Організація діє з метою спільних злагоджених дій молодіжного крила громадськості. Мета роботи – інституційний розвиток молодіжних середовищ області, збільшення спроможності членів організації до виконання статутних обов’язків та розбудова громадського руху у ключі сталого розвитку молодої людини. Зараз до спілки входять 17 організацій, що працюють із молоддю, які мають різний кількісний склад членства.

Керівним органом є Рада правління та  Голова ради правління, що має право підпису від імені спілки. На даний момент Рада правління складається з 10 членів, з яких 60% становлять жінки. Організація має контрольно-ревізійну комісію у складі 3-х осіб, що обираються із числа громадських активістів, які не мають відношення до організації.

За час своєї роботи (в тому числі 2015 рік) організація реалізувала масу проектів, заходів та таборувань. Частина з них реалізовувалась за підтримки урядових організацій, а саме:

 1. Молодіжний табір Вовчак 2014, 2015 та 2016 року (історико-спортивний молодіжний табір на місці урочища Вовчак, однієї із найбільших шкіл старійшин армії УПА);
 2. Проект «Молодіжний центр Волині» (проект вільного простору для навчання, роботи та відпочинку громадських організацій у форматі HUB на безкоштовній основі) (yc.volyn.net),
 3. Міжнародний молодіжний форум 2013, 2014, 2015 та 2016 років (форму інновацій у молодіжній політиці та роботі неурядових організації України) (mmf.uk.re);

Організація активно співпрацює із донорами та грантовими інституціями, найбільші проекти, що були зреалізувано за минулі 2 роки:

 1. Серія міні-грантів програми «Активні громадяни» від Британської ради в Україні. (проекти розвитку міського простору від молодіжних організацій Волині, за допомогою міні-грантів вдалося залучити для молодіжних організацій Волині більше ніж 300 тис. грн);
 2. Проект «Молодь змінить світ» фонду Б. Гаврилишина (проект професійного навчання молодих професіоналів за різними спрямуваннями – політика, економіка, культура, сільське господарство у Федеративній республіці Німеччина з метою мультиплікації досвіду на Україну);
 3. Проект «Тренінги інституційного розвитку» від ІСАР «Єднання» (прокт інституційного розвитку для організацій спілки щодо розвитку стратегічного бачення та фінансової сталості);

Багато проектів було здійснено власними силами або за допомогою приватних інвесторів, власних внесків чи соціально відповідального бізнесу:

 1. Молодіжне таборування «Берестечко 2012, 2013, 2014, 2015 років, та надіємось на підтримку даного проекту Мінмолодьспорт у 2016 році (історико-культурне таборування на місці однієї із найбільш битв доби Хмельниччини 1651 за участю молоді із усієї території України що відбувається 3 дні у історичної реконструкції життя малої козацької січі)
 2. Навчання «Молодіжний працівник» (програм підвищення професійних можливостей для держслужбовців, що працюють із молоддю і громадських лідерів що запроваджується Міністерством молоді та спорту, ПРООН, Інститутом сім’ї та молоді)
 3. Екологічна толока «Зробимо Україну чистою – 2013, 2014, 2015 та 2016 років (всесвітній екологічний рух, що реалізується у рамках України ,як одноденне прибирання території із залученням 3-4 тис. осіб на Волинську область)
 4. Проект нічних кінопоказів «Lutsk Night Cinema» (митсецько культурний проект розвитку українського кінематографу та режисури, що відбуваєтсья у вигляді відкритих кінопереглядів на стадіоні м. Луцька із залученням 300-500 чоловік для перегляду)

Щодо проектів які стосуються діалогу всередині України, роботи із ВПО та кримськотатарською молоддю, то за 2015 рік було проведено такі проекти:

 1. Соціально-культурний проект «Крим.UA» для кримотатарської молоді. У рамках проекту «Крим.UA» у Луцьку побувала кримськотатарська молодь з різних куточків України. Вимушені переселенці з півострова знайомилися з культурою Волині і розповідали про свою;
 2. Openspace «Трансформація суспільства вумовах зовнішньої агресії» в рамках навчального візиту молоді з Сєвєродонецьку, Лисичанську та Старобільська до Луцька;
 3. Проект “Діалог” – серія заходів, спрямованих на організацію спільного дозвілля лучан та внутрішньо переміщених осіб (переселенців)
  Проект “Арт-терапія” – надання допомоги дітям, що мають психологічні травми (діти переселенців зі сходу України, діти учасників та загиблих в зоні АТО), за допомогою арт-терапії.
 4. Навчально орієнтовані візити журналістів до Луцька із Сходу країни за підтримки Волинського прес-клубу для налагодження комунікації та подолання стереотипів.